Technologia Atomizacji - objaśnienia BINKS

 

HVLP (HIGH VOLUME LOW PRESSURE)

System z wysokim strumieniem objętości i niskim ciśnieniem. Ta metoda atomizacji nazywana “compliant” nabrała na znaczeniu w 1980r. gdy po raz pierwszy wprowadzono regulacje dotyczące środowiska. Wykorzystuje ona większą ilość sprężonego powietrzakosztem obniżonego ciśnienia rozpylania. Metoda ta ma znacznie większą wydajność w porównaniu do natrysku konwencjonalnego. Jednakże, wielkość wytwarzanych kropelek jest zazwyczaj nieco większa powodując czasami słabszą jakość wykończenia. System HVLP pracuje pod ciśnieniem 0.7 bar (10 psi) zgodnie z globalnymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska zapewniając transfer materiału na poziomie ponad 65%.
 

TRANS-TECH (COMPLIANT)

Ten rodzaj atomizacji został wprowadzony przez DeVilbiss w połowie lat 1990 i jest to przełomowe połączenie metody konwencjonalnej oraz metody atomizacji HVLP. Metoda Trans-Tech wykorzystuje więcej energii sprężonego powietrza w procesie rozpylania powodując znacznie wyższą wydajność transferu materiału w porównaniu do metody konwencjonalnej. Technologia ta jest zgodna z przepisami mówiącymi, iż transfer rozpylanej farby na element musi wynosić co najmniej 65%. Ciśnienie robocze głowicy powietrznej wynosi zazwyczaj od 1,3 do 3 bar (20 do 45 psi). Metoda HVLP została w większości przypadków zastąpiona przez metodę rozpylania Trans-Tech frmy DeVilbiss z powodu jej wyższej jakości wykończenia.
 

AIRLESS SPRAY

Natrysk hydrodynamiczny, bezpowietrzny – Natrysk bezpowietrzny jest metodą natrysku, który nie używa bezpośrednio sprężonego powietrza do rozpylania farby/ materiału stąd terminologia “bezpowietrzny”. Rozpylenie materiału następuje przy użyciu ciśnienia hydraulicznego materiału, który pompuje materiał przy wysokim ciśnieniu od około 30 do 450 bar (500 do 600 psi) przez niewielki otwór dyszy (zwykle wykonany z węglika wolframu). Powstałe w ten sposób rozpylenie sprayu jest idealne do bardzo szybkiego nakładania powłok ochronnych oraz dekoracyjnych. Typowe zastosowanie obejmuje ochronę przed korozją dużych elementów oraz konstrukcji stalowych jak i malowanie wnętrz budynków.
 

AIR ASSISTED AIRLESS

Wspomagane powietrzem – Materiał powłoki/farba jest hydraulicznie wypychana przez małe otwory dyszy (z węglika wolframu) przy typowym ciśnieniu płynu 25 do 120 bar (400-1800 psi). Końcowa atomizacja i ostateczne kształtowanie powietrza odbywa się za pomocą nasadki mieszającej Binks HVLP/Compliant, która miesza powietrze ze strumieniem farby w celu uzyskania wyjątkowo dobrego wykończenia a nawet wzoru redukując nadmierny oprysk To unikalne połączenie technologii bezpowietrznego wspomagania powietrzem oraz technologii HVLP pozwala na drobne rozpylanie sprayu tworząc wysokiej jakości wykończenie, które szczególnie nadaje się do wyrobów z drewna, wymagających wyjątkowo dokładnego wykończenia. Ogranicza także znacznie efekt nadmiernego oprysku działając zgodnie z obowiązującymi na całym świecie przepisami środowiska dotyczącymi LOZ.

 
 
 

pistolety ręczne BINKS pistolety automatyczne BINKS Akcesoria BINKS
 
BINKS AA4400M BINKS AA4400A FILTRY KARTONOWE ECO BINKS
BINKS A3500 i 7500 PITBULL BINKS MAG AA - AirCombi FILTRY KARTONOWE SPRAYBOOTH BINKS
BINKS Airless A75 BINKS 460 Zbiorniki ciśnieniowe BINKS
BINKS AA4000 AirCombi BINKS 550 ZESTAWY BINKS
AIRLESS 1 BINKS AG 363 series BINKS Akcesoria i produkty BHP
BINKS HAP 50 Airless   Siłowniki i Wyciskarki BINKS
BINKS MACH-1PCX   Elektroniczy system mieszający 2K - BINKS
BINKS-2001VT   Wyposażenie do systemów cyrkulacji farb BINKS
BINKS-2100VT   Pompy SMART BINKS
    Pompy transferowe BINKS
    Akcesoria do pomp MX BINKS
     
  Pompy Maple BINKS
  części do urządzeń BINKS  
   
Dystrybucja urządzeń lakierniczych firmy BINKS


 
binks logo fb-carlisle